Оскарження виконавчого напису нотаріуса

Оскарження виконавчого напису нотаріуса

Фінансові приватні компанію можуть купувати старі борги у банків, укладаючи договори відступлення прав вимоги. В результаті чого, особи стають боржниками вже згідно виконавчого провадження, яке державний чи приватний виконавець відкриває на підставі виконавчого напису, виданого нотаріусом. В подальшому особі арештовують рахунки, включаючи банківські картки, зарплатні кошти, арештовують майно (рухоме та нерухоме), включають особу до Єдиного реєстру боржників тощо.

Стягнення грошових коштів за виконавчим написом може бути набагато більшим ніж людина оформляла в банку, оскільки фінансова компанія купуючи борг, ще додатково нараховує відсотки, штрафні санкції, які інколи є незаконними, протиправними та непрозорими.

Як наприклад, людина оформила кредит у банку на 50 000 гривень, а їй фінансові компанії можуть нарахувати до сплати 500 000 гривень.

Єдиним ефективним варіантом захистити себе в такій позиції є звернення до суду з позовною заявою  про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Відповідно до статті 50 Закону України «Про нотаріат», нотаріальна дія або відмова у її вчиненні, нотаріальний акт оскаржуються до суду. Право на оскарження нотаріальної дії або відмови у її вчиненні, нотаріального акта має особа, прав та інтересів якої стосуються такі дії чи акти.

Таким чином, звертаючись до суду з позовом, особа може відновити свої права шляхом визнання судом виконавчого напису незаконним та закрити виконавче провадження зі зняттям арештів з грошових котів та майна.

Ми допоможемо оскаржити виконавчий напис та визнати його незаконним та протиправним, зупинити на час розгляду справи стягнення грошових коштів з банківських рахунків.

priorat

Юрист. Адвокат.

Коментарі закрито.