Реєстрація підприємства в формі Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ, ООО) в Броварах (Києві)

Реєстрація підприємства в формі Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ, ООО) в Броварах (Києві)

реєстрация физического лица-предпринимателя

Порядок створення та діяльності Товариства з обмеженою відповідальності  регулюється Законом України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” № 2275-VIII від 06.02.2018 р., Цивільним кодексом України та Господарським кодексом України.

Перед реєстрацією Товариства з обмеженою відповідальністю нашою компанією слід заповнити “АНКЕТУ“, в якій необхідно вказати такі відомості про підприємство, що створюється, а саме:

  1. Найменування підприємства (повне та скорочене – українською та англійською мовами).

Варто зазначити, що найменування підприємства має бути унікальним, оскільки дублювання назви іншої юридичної особи заборонено. При цьому, на законодавчому рівні затверджені Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки, затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 368/5 від 05.03.2012 р.

Крім того, відповідно до статті 9 Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” № 2275-VIII від 06 лютого 2018 року, найменування товариства має містити назву товариства, а також організаційно-правову форму (товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю). Товариство може мати скорочене найменування українською мовою, повне та скорочене найменування іноземними мовами.

  1. Адреса підприємства, тобто його місцезнаходження або юридична адреса (повна адреса в т.ч. індекс та телефон для зв’язку).

Слід звернути увагу учасників ТОВ, що місцезнаходження підприємства (адреса), має бути не масовою реєстрацією. Адреси масової реєстрації можуть спричинити додаткову перевірку з боку податкової служби, а також подальші труднощі при реєстрації платником ПДВ та підписання Договору про визнання електронних документів з ДПС. Перелік адрес масової реєстрації розміщено на офіційному сайті ДПС України.

Якщо провести реєстрацію на адресу масової реєстрації, можливі проблеми з податковими органами. У зв’язку з цим не рекомендується реєстрація на такі адреси.

Також варто зауважити, що Постановою Верховної Ради України “Про перейменування деяких населених пунктів”, зокрема, № 1353-VIII від 12.05.2016 р., № 1377-VIII 19.05.2016 р., № 1037-VIII 17.03.2016 р., №984-VIII від 04.02.2016 р. Верховна Рада України перейменувала населені пункти та райони України. Також було перейменовано вулиці (інші типи елемента вулично-дорожньої мережі). У зв’язку з цим, у протоколі, статуті та реєстраційній картці необхідно вказувати перейменовані адреси як засновників ТОВ так і адресу місцезнаходження підприємства.

Щодо міста Бровари, то 06.05.2022 р. на сесії Броварської міської ради депутати підтримали рішення про перейменування вулиць та провулків міста Броварів. Зміни стосуються 34 найменувань. Це важливо врахувати при оформленні реєстраційних документів.

З 2019 року підприємству необхідно вказати адресу електронної пошти, оскільки надалі податкова не підписуватиме Договір про визнання електронних документів.

  1. Заплановані види діяльності підприємства (тобто КВЕД, виділити з них основний).

Підібрати достовірні КВЕД-2010 для ТОВ (ПП) можна підібрати на офіційному сайті статистики України – “ТУТ“.

  1. Кількість засновників ТОВ (прізвище, ім’я та по батькові кожного учасника, повні паспортні дані із серією, номером та пропискою, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків – РНОКПП). У разі, якщо учасником (ми) буде юридична особа, потрібні будуть їх реквізити, а саме: найменування підприємства, код ЄДРПОУ, прізвище, ім’я та по батькові директора.

У разі створення ТОВ одним засновником, оформляється рішення одноосібного учасника про створення підприємства.

У разі створення ТОВ двома і більше засновниками оформляється Протокол загальних зборів учасників ТОВ.

  1. Розмір статутного капіталу ТОВ та розподіл часток між засновниками. Мінімальний розмір статутного капіталу чинним законодавством не визначений, а тому він можу бути одна гривня.

При цьому важливо вказати у якій формі планується внесок у статутний капітал (тобто грошові кошти чи майно).

  1. Форма установчого документу ТОВ. Підприємство може діяти на підставі статуту затвердженого його засновниками, який розроблений під цілі підприємства або ж вибрати Модельний статут (що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 367 зі змінами від 27.07.2023 р.).
  2. Який виконавчий орган ТОВ планується або одноосібний – директор чи колегіальний – дирекція) прізвище, ім’я та по батькові кожного, повні паспортні дані з пропискою, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків – РНОКПП).
  3. Система оподаткування підприємства (можливий варіант або загальна система, спрощена система оподаткування (єдиний податок), з/без ПДВ).
  4. Побажання до ескізу печатки (кількість кольорів на відбитку, чи потрібно попередньо узгоджувати ескіз)?

Після узгодження всіх перелічених вище питань, необхідно буде оформити нотаріальну довіреність від кожного засновника на представника, щоб той мав право підпису документів та права подання їх державному реєстратору.

Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” передбачено обов’язкове нотаріальне посвідчення статуту ТОВ, проте Протокол (чи Рішення) загальних зборів засновників про створення Товариства з обмеженою відповідальністю нотаріально може не засвідчитися.

І навпаки, у разі створення Товариства з обмеженою відповідальністю на підставі Модельного статуту, Протокол (чи Рішення) загальних зборів засновників про створення Товариства підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченні.

Таким чином, для реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю необхідно підготувати:

  1. Протокол (чи Рішення) Загальних зборів засновників про створення ТОВ у 2-х екз.
  2. Статут, що затверджений Протоколом Загальних зборів засновників про створення ТОВ у 2-х прим. (не подається у разі створення ТОВ на підставі модельного статуту).
  3. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи за формою 2 (нова з 01.05.2023 р).
  4. Нотаріальну довіреність представника від кожного засновника.
  5. Заяву на реєстрацію платником єдиного податку чи ПДВ.

Наша компанія пропонує Вам послуги з державної реєстрації ТОВ або приватного підприємства у Броварах, Броварському районі, м. Києві та Київській області. Ми професійно підійдемо до цього питання, підготуємо необхідні документи, що будуть відповідати чинному законодавству України та у найкоротші строки проведемо державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Після реєстрації ТОВ замовник отримує:

  1. Опис прийому документів від державного реєстратора з кодом ідентифікатором.
  2. Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
  3. Примірник Статуту ТОВ (у разі затвердження його засновниками).
  4. Протокол (Рішення) Загальних зборів засновників про створення ТОВ.
  5. Наказ про призначення директора ТОВ.
  6. Печатку підприємства* (у разі замовлення).
  7. Витяг з реєстру ПДВ або витяг з реєстру платників єдиного податку (у разі замовлення).

Довіряйте професіоналам!

priorat

Юрист. Адвокат.

Коментарі закрито.